Czym kierować się wybierając pralkę?

wybor-pralki

Na rynku dostępne są różne modele pralek. Wybór tej konkretnej nie jest zatem wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Warto zatem widzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Dzięki temu będzie się miało pewność, że zakupi się taki produkt, który spełni indywidualne oczekiwania i potrzeby.

Wielkość pralki

Jednym z kluczowych parametrów, jaki należy mieć na uwadze wybierając konkretny model pralki, jest jej wielkość. Konkretnie ma się tu na myśli to, aby dana pralka na pewno zmieściła się w łazience. Dlatego, zanim dokona się wyboru danego produktu, ocenić trzeba, ile miejsca w łazience można przeznaczyć na usytuowanie pralki. Jeśli metraż łazienki nie jest zbyt duży, to dobrym rozwiązaniem może być zakup pralki ładowanej od góry. Taki model urządzenia nie jest tak szeroki, jak pralki standardowe, a dzięki temu zajmuje mniej miejsca. Innym rozwiązaniem może być zakup pralki typu slim. Jest to pralka ładowana od frontu, jednak cechuje się mniejszą głębokością.

Bęben pralki

Kolejnym kluczowym elementem, który wziąć trzeba pod uwagę, przy wyborze pralki jest jej bęben. Nie da się ukryć, że jest to najważniejsza część tego urządzenia. Zastanawiając się jaki typ bębna sprawdzi się najlepiej, pamiętać trzeba o jego pojemności. Ta dostosowana powinna być do ilości domowników, a tym samym do tego, jak dużo i często będzie się prać. Wybór pod tym kątem jest bardzo szeroki. Dobrym rozwiązaniem może być wybór pralki z bębnem o pojemności 10 kg. Można mieć wówczas pewność, że bez problemu w takiej pralce wybierze się wszystkie ubrania.

Obroty wirowania pralki

Niezwykle istotnym parametrem przy wyborze pralki jest także prędkość wirowania. Im liczba obrotów na minutę jest większa, tym ubrania są mniej mokre po zakończeniu prania. Pod tym kątem wybór różnych modeli pralek także jest bardzo szeroki. Dobrym rozwiązaniem może być wybór urządzenia z maksymalną prędkością wirowania wynoszącą 1600 obrotów na minutę. Zapewni to wydajną pracę urządzenia i zadowolenie z efektów prania.

Klasa energetyczna pralki

Oczywiście kupują nową pralkę, nie można zapomnieć o tym, aby postawić na model, który nie będzie zużywał zbyt dużo energii elektrycznej. Mówiąc o klasie energetycznej pralki, ma się tu na myśli roczne zużycie energii wyrażonej w kW/h. Najbardziej efektywna pod tym względem będzie pralka o klasie energetycznej A+++. Warto postawić właśnie na taki model urządzenia. Można mieć wówczas pewność, że pralka nie będzie zużywać podczas swojej pracy zbyt dużo prądu, a przy tym działać będzie wydajnie i efektywnie. Nawet jeśli taki model pralki będzie nieco droższy, to jej zakup potraktować trzeba jako inwestycję, która szybko się zwróci.

Ciekawe zagadnienia z techniki można też poznać, wchodząc na www.plockinfo.pl.

Programowanie pralki i dodatkowe funkcje

Dziś na rynku dostępne są nowoczesne i zaawansowane pralki, wyposażone w różnego rodzaju funkcje, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. Przykładem może być tu choćby funkcja szybkiego programu. Pralnie, płukanie i wirowanie trwa zaledwie 20 minut. Nie można także zapominać o kwestii bezpieczeństwa. Do domu, w którym są dzieci, warto zakupić pralkę z blokadą przed dziećmi. Dzięki tej funkcji dziecko nie będzie w stanie samodzielnie otworzyć drzwiczek, włączyć pralki ani zmienić jej ustawień.