Jak stworzyć własny liquid?

Fanatycy wapowania posiadają najczęściej bogatą kolekcję olejków do e-papierosów. Własna produkcja liquidu jest co prawda pozbawiona atestów, ale jest niezwykle ważna dla osób potrzebujących dużej ilości płynu. Własnoręcznie stworzona mieszanka ma wiele zalet, do których należy satysfakcja ze stworzenia wyrobu we własnym domu. Dowiedz się jak stworzyć liquid krok po kroku.

Dlaczego warto stworzyć liquid samodzielnie?


Własnoręcznie przygotowany płyn do e-papierosa to świetny sposób na zachowanie oszczędności. Zakup półproduktów jest znacznie tańszy niż zakup gotowych liquidów. Dodatkowo można stworzyć większą ilość płynu na zapas. Poza tym niektóre dostępne w sprzedaży liquidy drapią w gardło i podrażniają je. Stworzenie płynu samodzielnie pozwala nadać mu preferowane parametry, dzięki którym będzie on odpowiedni dla użytkownika. Poza tym stawiając na własne wyroby unikniesz sytuacji, w której produkt zostanie wycofany z produkcji. Co więcej tworzenie liquidu własnymi rękoma pozwoli Ci objąć pełną kontrolę nad produktem.

Zasady bezpieczeństwa


Aby stworzyć liquid z bazy i aromatu musisz zadbać o odpowiednie warunki. Pamiętaj o użyciu sprzętu ochronnego w postaci rękawiczek i gogli. Dokładnie umyj wszystkie naczynia i nie zostawiaj substancji bez nadzoru.

Składniki potrzebne do stworzenia liquidu
Aby wyprodukować liquid zadbaj o skompletowanie składników. Należą do nich:

– gliceryna,
– glikol,
– aromat o dowolnym smaku,
– baza nikotynowa,
– nowa strzykawka z igłą,
– buteleczki o pojemności 10 ml.
Stworzenie liquidu krok po kroku
Czy wiesz jak stworzyć liquid własnoręcznie? Skorzystaj z naszego przepisu:

1. Na początku wymieszaj glikol i glicerynę w odpowiednich proporcjach i rozcieńcz bazę.

2. Następnie dodaj wybrany aromat, biorąc pod uwagę jego właściwości. Niektóre z nich potrzebują 15 kropel na 10 ml bazy, z kolei inne jedynie 5 kropel.

3. Użyj strzykawki, aby napełnić buteleczki liquidem.

4. W kolejnym kroku energicznie wymieszaj zawartość buteleczek.

5. Utworzony w ten sposób płyn odstaw w ciemne miejsce na conajmniej 24 godziny.

6. Twój własnoręcznie stworzony liquid jest już gotowy.

Podsumowanie


Samodzielne tworzenie płynu do e-papierosa nie jest trudne. Stanowi znakomity sposób na oszczędność, który przełoży się na przygotowanie zapasów. Domowa produkcja to także świetna okazja do wypróbowania różnych aromatów i baz. Jeśli chcesz pozbyć się nikotyny możesz śmiało stworzyć liquid bez bazy nikotynowej, czyli tak zwaną zerówkę Jako że jest to substancja wdychana do płuc, podczas tworzenia liquidu należy zachować ostrożność i postępować zgodnie z zaleceniami. Praca powinna przebiegać w sterylnych warunkach.

Życzymy miłego vapowania!